İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Yönetici unvanı ile ödüllendirilmek daha büyük bir balık gibi görünse de aslında daha dikkatli bir akvaryumda çalışmak anlamına gelir. Sorumluluklar genişler, bu sorumlulukların uygulamanın başarısı üzerindeki etkisi daha önemli hale gelir ve bir dizi doğrudan rapor, uygulama faaliyetlerinden kariyer gelişimine kadar konularda rehberlik beklemektedir. Uygulama organizasyonunun her seviyesinden baskı geliyormuş gibi hissedilebilir.

Yöneticiler İçin Başarı İpuçları

Bu yeni zorluklar ve yeni fırsatlar karşısında, yöneticiler genellikle kendilerini yönetici pozisyonlarına getirenlerden farklı bir profesyonellik düzeyini öğrenmeye ve buna uyum sağlamaya ihtiyaç duyarken bulurlar. İleride verilen ipuçlarını takip etmek, yeni ve deneyimli yöneticilerin mevcut profesyonellik düzeylerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.
Her zaman profesyonel görünün. Bir yöneticinin çalışanlara nasıl göründüğü, işyerinde profesyonel bir itibarın geliştirilmesi ve sürdürülmesinde büyük rol oynar. Bu görünüm elbise, çalışma alanları ve tavrı içerir.

Ekip Arkadaşlarınıza Hataları İçin Kredi Verin

Kredinin gerektiği yerde kredi verin ve kendi hatalarınızın sorumluluğunu üstlenin. Bir yönetici olarak, bu şekilde liderlik ettiğiniz için doğrudan raporlara daha çok saygı duyacaksınız. Ayrıca, bu hatalar kabul edildiği ve düzeltildiği sürece hata yapmanın uygun olduğu tonunu belirlemek, ekip üretkenliğine ve olumlu tutumlara katkıda bulunabilir.

Çalışan ve Firma Sahibine Karşı Güvenilir Ol

Yöneticilerin hassas bilgilere erişimleri vardır ve bunlar doğrudan raporlar, diğer yöneticiler ve uygulama sahipleri tarafından gizlice söylenebilir. Başkalarının muhtemelen paylaşmak istemeyeceği bilgiler de dahil olmak üzere gizli bilgileri gizli tutmak, profesyonelliğin itibarını sürdürmek için hayati önem taşır. Bununla birlikte, bazı tür bilgileri muayenehane sahipleriyle paylaşmak gerekli olabilir ve yöneticiler, sahiplerin belirli durumlardan haberdar olma ihtiyacını dikkatlice değerlendirmelidir. Doğrudan çalışanların ve iş arkadaşlarının güvenini kazanmak ve sürdürmek önemli olsa da bir yöneticinin nihai sadakati uygulamaya ve sahiplerine karşıdır; sahiplerin güvenini korumak çok önemlidir.

Alçakgönüllülük Egzersizi Yapın

Yönetim düzeyinde profesyonellik, mütevazı olmayı öğrenmeyi içerir. Başkalarının sıkı çalışmasını tanımak, gerçekten takdir etmek ve açıkça kabul etmek, çalışan performansı için büyük bir motive edici faktör olabilir. Kredinin verilmesi gereken yerlerde kredi veren yöneticiler, doğrudan raporlarının iyi çalışması için kredi alanlara göre işyerinde daha fazla saygı görürler. Aynı durum, kendi hatalarının sorumluluğunu üstlenen ve ekip üyelerini veya diğer uygulama çalışanlarını suçlamaya çalışan yöneticiler için de geçerlidir. Hata yapmanın uygun olduğu örneğini vermek bu hatalar kabul edilip düzeltildiği sürece ekip üretkenliğine ve olumlu tutumlara da katkıda bulunabilir.

Çalışma Arkadaşlarınıza Karşı Rezerve Olun

En profesyonel yöneticiler, bir arkadaş olarak değil, ekip üyeleri için bir lider, bir koç ve bir kaynak olarak görülmek isteyenlerdir. Belirli bir miktar arkadaşça, sosyal etkileşim sağlıklı ve keyifli bir çalışma ortamına katkıda bulunurken, profesyonel bir yönetici olmak, işyerinin sosyal yönlerini eldeki işe odaklanma ihtiyacı ile dengelemeyi öğrenmek anlamına gelir.

Şirket İçerisinde Dramayı Sınırlayın

Drama, farklı bireyler için farklı şeyler ifade eder, ancak genel olarak belirli bir konuya veya bir dizi duruma aşırı duygusal veya dramatik bir tepki vermek olarak tanımlanabilir. Ofis ortamına rahatsız edici bir şekilde getirilen kişisel bir durum olabilir veya iki çalışan arasında veya bir çalışan ile bir hasta arasında ofisten kaynaklanabilir. Tüm dramanın işyerinde uzak tutulmasını beklemek gerçekçi olmasa da yöneticiler hem kişisel hem de işle ilgili dramanın miktarını ve etkisini hem kendi meselelerinde hem de doğrudan raporlar. Bu, durumlara aşırı tepki vermemek, başkalarının duygusal tepkilerini körüklememek, dedikodulara katılmamak ve ekip üyeleri arasında dedikodulara tolerans göstermemekle başarılabilir.

Şikayetleri Sadece İlgili Kişiye Bildirin

Şikayetler genellikle saygısızdır, genellikle parmakla işaret etmeye odaklanır ve neredeyse her zaman verimsizdir. Yöneticiler zaman zaman şikâyette bulunma veya "buhar atma" ihtiyacı hissedebilirken, bu şikayetler doğrudan raporlarla paylaşılmamalı ve asla hastalarla paylaşılmamalıdır. Bunun yerine, iş arkadaşları, personel ve müşterilerle iletişim her zaman olumlu ve çözüm odaklı olmalıdır. Bir yöneticinin iletmeyi önemli gördüğü bir şikâyeti varsa, bu sadece patronuyla paylaşılmalı ve buna uygun bir çözüm veya tavsiye sunulmalıdır.

Bütçe Bilincine Sahip Olun

Yönetim düzeyinde profesyonellik, yöneticinin ücretinin teşvike dayalı bir bileşene sahip olup olmadığına bakılmaksızın, uygulamanın alt çizgisine ilişkin bir farkındalığı içerir. Bu, en çok tedarik maliyetleri ve satın alımlar için geçerli olsa da aynı zamanda personel değişimi, personel üretkenliği, mükemmel müşteri hizmetleri aracılığıyla hasta tutulması ve iş akışı süreçlerinin verimliliği ile ilgili endişeleri de içerir. Bir "tüm gelgitler yükselir" felsefesini benimseyen ve bir muayenehaneyi yürütmenin mali yönlerinin bilincinde olan yöneticiler, uygulama sahipleri tarafından başarılı ve profesyonel yöneticiler olarak algılanma olasılıkları daha yüksektir.

İşinizi Evde Bitirin

Birçoğu, iş yeri dışındaki eylemlerinin mutlu saatler veya tatil partileri gibi işle ilgili işlevlerdeki davranışlar dahil ofis içi mesleki itibarlarından ayrılabileceğine inanıyor. Ne yazık ki, potansiyel olarak yüzlerce kişi tarafından hemen görülebilen cep telefonu videoları, anında fotoğraf yüklemeleri ve gerçek zamanlı Facebook gönderileri gibi günümüzün ileri teknolojisi ile durum böyle değil. İş arkadaşlarıyla paylaşmaya uygun anılar yaratan işyeri dışındaki davranış uygunsuz ve utanç verici davranışlara karşı yöneticinin uzun vadeli mesleki gelişimine daha iyi katkıda bulunur.