İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

İçimiz yanıyor...

Ne yapabiliriz, neler yapılabilir, hangi haber doğrudur derken bir yanda umut yayan paylaşımlar, kurtulan vatandaşlarımız tabi ki insanın içini ısıtıyor.

Fakat yüzleşmesi zor bir gerçeklikle de karşılaşıyoruz. Şeffaflık ve güven duygumuz çok zedelenmiş. Planlı çalışma ve kriz yönetimi konularında gözle görülür eksikliklerimiz var. Yine de umuda tutunmak zorundayız. Bir şekilde yürüdüğü için önemini fark etmediğimiz medeniyetin temeli su, barınma, ısınma ve elektriğin önemini yeniden anlamış olduk.

Şu an ilk yapılması gerekenin deprem bölgelerinde bulunan vatandaşlarımıza yardımın dönemlik değil, devamlılığı sağlanmış bir kordinasyon ile aktarılmasıdır. Çünkü bu durum tek seferde çözülebilecek seviyede basit değil maalesef. Sürekli yardımlarımızı güncelliyoruz, desteklerimizi aktif şekilde sürdürüyoruz çünkü 10 ilimizin bize en çok ihtiyaç duyduğu zaman bu zamanlardır. Herkesin aynı seferberlikle destek sağladığı, tek paket ya da tek seferlik yardımların çabuk tükeneceğinin bilincinde olarak sürekliliği sağlanmış yardımlara ihtiyacımız olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.

#yardımıbırakma #depremiunutma