İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Gelişim ve değişim yollarının, öz kaynaklarımız ve değerlerimizden geçtiğine inancıyla...

"Kendi esrarını bilmeyen, kendi sazını çalamaz. Göğsünün içinde yıldızları aşıp geçecek bir yol vardır. Lakin sen kendini tanımıyorsun. Bir kere de tohum gibi gözünü içine aç ki, yerin altından bir fidan olup yükselesin." M. İkbal

Gizli kalan yetenekler killi toprağa benzer. O, ayakkabılarınızdaki çamur olabilir, bir binada tuğla olabilir veya herkese ilham veren bir şaheser de olabilir. Önemli olan, onu nasıl kullanacağınızdır. Kabiliyetlerinin fakına varan, yolu yarılamış demektir. Demirin zamanla paslanması gibi beyin de, zamanla paslanmaya yüz tutar. Bakımsız bir bahçenin çok geçmeden yabanî otlarla dolduğu gibi, ihmal edilen bir yetenek de zamanla solar ve ölür.

Zig ziglar, insanların inkâr ettikleri yetenek ve becerilerini kabullendiklerinde, onları kullanmak zorunda kalacaklarını belirtiyor. Yoksa siz yeteneklerinizi kullanmaktan korkuyor musunuz?

(Kitabın ilk basımı "İşini Şansa Bırakma" adıyla yayımlanmıştır.)

Bu kitap, içinizdeki gücü fark etmenize, aradığınız ama sizdeki saklı hazineyi bulmanıza ve başarıya giden yolları keşfetmenize yardımcı olması adına kaleme alınmıştır.

Dr.Yılmaz SÖNMEZ