İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul
Bize Ulaşın
Şems Hakan SÖNMEZ
İstihdam Danışmanı / İş Mahkemeleri Bilirkişi

İnsan Kaynakları alanında farklı sektörlerinde deneyim kazandıktan sonra 2011 yılında Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık bünyesinde İşe Alım Danışmanı olarak çalışmış, mühendislik pozisyonları başta olmak üzere; perakende, mobilya, satış, tedarik zinciri ve lojistik vb ilgili projeleri yönetmiştir.

Yetkinlik bazlı ölçme-değerlendirme uygulamalarının yanı sıra, farklı sektörler de kariyer planlaması, işe alım süreçlerinin yapılandırılması, eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, eğitim ve gelişim programlarının uygulanması, performans değerlendirme uygulamaları ve organizasyonel gelişim projeleri üzerine çalışmıştır.

İş analizi, ücret çalışmaları, personel el kitabının yazılması, işe alım süreçlerinin standardize edilmesi, performans sisteminin oluşturulması konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

Işık Üniversitesinden Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri, CV Okuma, Etkili Mülakat Teknikleri alanında eğitimler almıştır.

Uluslararası Hipnoz Derneğinden Hipnoz ve İnsan Tanımı eğitimi ve Çin Yüz Okuma alanında eğitimler almıştır.
İstanbul Aydın Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Hasan Kalyoncu Üni. Adli Bilirkişi Sertifika programlarını başarılı bir şekilde bitirmiştir.