İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Artık aile şirketleri için kurumsallaşmanın ne denli önemli olduğu çok iyi biliniyor. Çünkü  başarıya giden yolun kurumsallaşmadan geçtiği ve aile şirketlerinde daimi bir başarı için kurumsallaşmanın şart olduğu konusunda tüm çevreler hemfikirdir.  Bu noktada patronlar gözüyle aile şirketlerinde kurumsallaşma konusuna değinmek gerekiyor. Patronların gözünde kurumsallaşma aile şirketlerinin en önemli ihtiyaçlarından biri oluyor.

Patronlar gözü ile aile şirketinde kurumsallasma

Öncelikle sağlıklı bir şekilde büyüyebilen, araştırma ve geliştirme yapabilen, yenilikçi bir anlayışa sahip, mutlu müşteri ve mutlu şirket prensiplerine önem veren bir aile şirketine dönüşmek istiyorsanız  kurumsallaşma sürecinin ivedilikle başlatılması ve sağlıklı bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Zira patronların gözünde de tablonun çok farklı olduğunu söyleyemeyiz.

Kurumsallaşma Sınırların Genişlemesi Anlamına Gelir

Aile şirketleri kurumsal bir firmaya dönüştüğünde artık kendini yerel pazarlarla sınırlamamaya başlar. Bu da beraberinde başarı grafiğinin hızlı bir yükseliş seyretmesini getirir ulusal ya da uluslararası pazarlarda da pay sahibi olan, markalaşmış bir kurumsal firma hayali gerçeğe dönüşür. Elbette tüm bunlar için öncelikle insan kaynağının çok verimli bir şekilde kullanılıyor olması gerekiyor.

Verimlilik, mutlu müşteri ve mutlu şirket gibi  hedefleri olan tüm aile şirketleri öncelikle kendileri için bir yol haritası çıkarılması için danışmanlık hizmeti almalıdır. Kurumsallaşmanın sanıldığı kadar kolay ve kısa süreli bir süreç olmadığını bilmelisiniz. Herhangi bir etapta yaşanan tık alma kat edilen yolda en başa dönmeniz anlamına gelebilir. Bu nedenle ortak akıl danışmanlık olarak sunduğumuz hizmetlerden tüm aile şirketlerinin faydalanmasını öneriyoruz.