İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul
Bize Ulaşın

Günümüzde yeterli oranda sermaye bulmakta zorluk çekme ya da iş yoğunluğunu daha kolay bir şekilde idare etme gibi pek çok farklı amaçla  girişimler bireysel olarak hayata geçirilmiyor.  Çok sayıda kişinin girişim fikri için doğru ortağı aradığına tanıklık edebiliyoruz. Dolayısıyla ortak iş kurmak pek çok girişimci için zorunlu bir seçenek olabiliyor.  Bu noktada ortak iş kurarken dikkat edilmesi gerekenler daha fazla önem kazanan bir konuya dönüşüyor.

Gerekli Anlaşmalar Yasal Zeminde Yapılmalı!

En çok dikkat edilmesi gereken unsur tüm kararları yasal zeminde alınması ve noter huzurunda çeşitli anlaşmalar imzalanarak hayata geçirilmesidir. Elbette karşılıklı güven iş ortaklıklarında çok büyük bir önem taşıyor. Ancak zamanla bu güven yerini  çeşitli şüphelere bırakabiliyor ve dolayısıyla anlaşmaların yasal dayanağının olup olmadığı önemini net bir şekilde ortaya koyuyor. Kardan zarara,  haklardan sorumluluklara kadar tüm detayların önceden belirlenmesi ve yasal zeminde gerekli çalışmaların yapılması  önceliğiniz olmalıdır.

Yol Haritası Belirlenmeli!

Bununla birlikte girişimin hayata geçirilmesinin ardından nasıl bir yol izleneceğinin de sadece genel hatlarıyla değil tüm detaylarıyla önceden görüşülmesi ve bir uzlaşmaya varılması gerekiyor. Hatta mümkün mertebede karşılaşılabilecek olası sıkıntıların da önceden tahmin edilmesi ve b planının da  belirlenmesi gerekir. Bu sayede ortaklar iş fikirlerini çok daha sağlam temeller üzerine inşa etmiş olur.

Misyon Ve Vizyon Netleştirilmeli!

İş ortaklarının firmanın misyonu ve vizyonu konusunda da uzlaşmaya  varması gerekiyor. Küçük bir detay bile beraberinde çok ciddi sorunları getirebildiği için  kurulacak olan işletmeye ortak bir bakış açısı ile yaklaşılması zorunlu hale geliyor.  Örneğin kurumsallaşma sürecini  ne zaman başlayacağı konusunda iş ortaklarının hemfikir olmaması verimlilik noktasında büyük sorunlara davetiye çıkarabilir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Şayet yeni bir iş ortaklığı için hazırlık aşamasındaysanız sunduğumuz danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilir ve böylelikle işletmelerin çok daha sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlayabilirsiniz. İş ortaklarının hangi konularda noter huzurunda imza atarak yasal dayanak oluşturması gerektiğinden yol haritasının belirlenmesine kadar her konuda sunduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanmanız mümkün! Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.