İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Şirketler de en kritik hamle doğru kurumsallaşmadır. Kurumsallaşma sağlanarak şirketlerin çok hızlı büyümesi ve yükselmesi mümkündür. Yönetimdeki aile üyesi sayısı kaç olursa olsun, tepe yönetime aile dışı uzmanlar getirilmelidir.

Kurumsallaşmanın En Önemli Süreci Nelerdir?

Ancak aile bireyleri dışından gelen yöneticilerin fikirlerini söylediği lakin son sözün yine de patronda olduğu bir yapı gelişimi ve yaratıcılığı köreltir. Profesyonel yöneticinin, veliahtların eğitimindeki yeri de önemlidir. . Aile şirketleri, başarılarını devam ettirebilmeleri için Kurumsal profesyonellik şart. 

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık olarak yaptığımız çalışmalar neticesinde Kurumsallaşma sürecinde yapılanması gereken; Yönetimin gelecek nesillere nasıl devredileceği, aile dışından profesyonel bir kişinin önderliğinde çözülmelidir. Aile bu konuda mutlaka profesyonel destek almalı. İşi devreden aile büyüğü ile işi devralan aile ferdi arasındaki kuşak çatışması işe yansıtılmamalı. Değerler ikinci nesile iyi aktarılmalı. Değerlerin en doğru şekilde aktarılması Kurumsallaşmayı ve başarıyı kaçınılmaz kılıyor.