İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Tüm şirketler için risk dönemlerinde kurumsal yapının devamlılığı çok büyük bir önem taşıyor. Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun işin devamlılığı ve beraberinde felaket yönetiminin titizlikle yaklaşılması gereken konular olduğunu belirtmek lazım! Çünkü kriz dönemlerinde iş devamlılığını sağlayamayan şirketler için senaryo vahim bir hal alıyor. Sektör uzmanları bu durumda şirketlerin çöküşe kapılarını açmış olduklarını dile getiriyor.

Aile şirketlerinde de kurumsal yapının devamlılığı yine önem taşıyan konulardan biridir. Aile şirketleri kurumsallaşma süreçlerini tamamladıktan sonra mutlaka bu yapının korunması için de çeşitli önlemler almalıdır. Özellikle kriz dönemlerinde bu yağının korunması son derece güç olabiliyor. Krizin teğet geçmesi için mevcut yapıda bazı değişimlere gidilmesi tek seçenek gibi görünebiliyor.

Ancak bunun büyük bir hata olduğunu da dile getirmek lazım. Kurumsal yapının bozulması şirketlerin kriz zamanlarından çok daha fazla oranda etkilenmesine sebebiyet verebilir. Peki, neden böyle bir sorun ortaya çıkıyor? Bakıldığında bu sorunun nedeninin kurumsallaşmanın temellerinin sağlam atılmamış olması gerçeği karşımıza çıkıyor.

Kurumsallaşma Süreciyle İlgili Destek Alın!

Ayrı şirketleri kurumsallaşma sürecinde danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilir. Bu sayede kurumsallaşmanın temelleri son derece sağlam bir şekilde atılmış oluyor.  Kriz anlarında ya da felaket dönemlerinde aile şirketlerinin zarar görmemesi ve kurumsal yapının korunabilmesi de mümkün hale gelir. Ortak akıl olarak uzman danışman ekiplerimiz aile şirketlerinin kurumsallaşma sürecini kolaylaştırıyor.

Kurumsallaşmada karşılaşılabilecek olası problemler hakkında bilgilendiriliyorsunuz ve böylelikle  bu problemler ortaya çıkmadan önlenmesi mümkün hale geliyor. Aynı zamanda kurumsallaşmanın olası en kısa süre içerisinde tamamlanması amacıyla da sunduğumuz danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kurumsallaşma süreci ya da danışmanlık hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle hemen şimdi iletişime geçebilirsiniz.