İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Ülkemizde ve dünyada 21 yüzyıl denildiğinde iş yaşamında akla ilk olarak küreselleşme faaliyetleri geliyor. Bu faaliyetler iş yaşamına gelişim anlamında büyük kazançlar sağlatırken, farklı alanlarda da işleyişlere yön veriyor. Ekonomi, politika, teknoloji, sosyal gelişmeler ve çevresel faktörlere olumlu anlamda yön veren küreselleşmenin negatifleş olarak yön verdiği içerikler de bulunuyor. 

Bu anlamda aynı işi yapan birçok sektörün ortaya çıkması işletmeler için negatif bir içerik oluşturuyor. Bu negatiflik işletmeleri daha ayrıntılı çalışma ve geliştirme yöntemlerine yönlendiriyor. Bu pazar içinde öne çıkmak ve bilinirliklerini artırmak isteyen işletmelerin yönetim danışmanlığı hizmeti alması gerekiyor.

Özellikle rekabet ve bu öne çıkma güçlerine karşı bilgi birikimi ve edinim gerekiyor. Bu edinimi sağlamak için ise yönetim danışmanlığı hizmetinin alınması gerekli oluyor.

Yönetim Danışmanlığı Hizmeti Edinmek İşletmelerin Büyümesine Karşı Etkili Bir İşlem Mi?

Yönetim danışmanlığı hizmeti almak işletme ve şirketlerin büyümesi için pozitif ve radikal bir içerik sağlıyor. Danışmanlık hizmeti edinmek, bildiği veya bilmediği konularda farklı fikir ve görüşleri ifade ediyor. Bu fikir ve görüşlerin içinde araştırma ve geliştirme içerikleri de bulunuyor. Özellikle Kobi'lerin yönetim danışmanlığı hizmeti alması faaliyet devamı açısından büyük gelişme kat edilmesini sağlıyor. 

Her şirketin bu hizmeti edinmeye ihtiyacı bulunuyor ancak maddi kaynak sıkıntısı çeken işletmeler özel danışmanlık hizmetlerini edinme konusunda sıkıntı yaşıyor. Bu konuda ülkemizde Ticaret bakanlığının büyük ve kapsamlı reform hareketleri ve çalışmaları bulunuyor. Bu çalışmalar işletmelere sorumlu çalışma ve planlı çalışmanın yararını sunduğu gibi, disiplin ve özgüven sahibi çalışma bilincini de aşılıyor. 

Yönetim Danışmanlığı Hizmetine Ulaşmak

Ülkemizde uzun süredir, Kobileri ve diğer işletmeleri geliştirmeye yönelik kapsamlı çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar KOSGEB tarafından devlet denetlemeli ve destekli olarak yapılıyor. Girişimcilik eğitim ve kursları işletme sahip ve yöneticileri için özel bir destek sağlarken aynı zamanda bilgi edinmelerini sağlıyor. Yönetim danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyan ve maddi açıdan tereddüt yaşayan Kobiler, KOSGEB'in KOBİ Proje Destek Programından yararlanabiliyor. 

KOSGEB'in resmi internet sitesinde bu projeye dair tüm içerikler sunuluyor.  Üretim, planlama, koordineli çalışma, satış, pazarlama, sevkiyat, muhasebe ve işleyişe dair içerikler hakkında sıkıntı yaşayan tüm şirket ve kobiler bu sayede kanunların işlerine etkisini de kapsayacak skalada bilgi edinebiliyor. Bu sistemi edinen şahıslar işlerinin kendilerine getireceği artı ve eksileri de hesap edebilirken, faaliyetlerine bu anlamda yön verebiliyor.

Yönetim Danışmanlığı Hizmeti İle Ayakta Kalmak

Büyük ya da küçük fark etmeksiniz her işletmenin iki amacı vardır. Bu amaçlardan biri kazanç elde etmek, ikincisi ise prestijinin zedelenmesini önlemektir. Elbette ki birçok firma bu isteğini gerçekleştirmek için yıllarca uğraş vermek zorunda kalır. 

Bazı işletmeler ise bu amaçlarına ulaşmadan faaliyetlerine son verir. Faaliyetlere son vermemek ve küreselleşmeye ayak uydurmak için takıldıkları veya işleyişte sorun yaşadıkları alana göre bir destek edinme ihtiyacı duyan işletmeler Kosgeb tarafından açılan kurs ve eğitimlere katılabiliyor. Bu alanda bilgi edinmek isteyen, faaliyetlerine uygun olan çalışmalardan yararlanmak isteyen ve destek almak isteyen firmalar Kosgeb'den bilgi edinebiliyor. 

İşletmelerde Yönetim Danışmanlığı

İşletme sahibi birçok kişi işletmelerde yönetimi sağlamak için yönetim danışmanlığı firmalarına yönelmektedir. İşletmelerde yönetim danışmanlığı almanın birçok avantajı vardır. İşletmenin faydaları için çalışacak bir danışmak şirketi ile firmanın daha çok kâra geçtiği çalışmaların çoğunda gözlenmektedir. Firma yönetimi için amaçlar belirlenir ve amaç doğrultusunda faydalı çalışmalar yapılırsa firmanın değer kazanması kaçınılmaz bir gerçektir.

Yönetim insanların bazen dikkat etmediği durumlardan biridir. Fakat bir firmada yönetim iyi olmazsa düzen ve çalışma verimliliği de düşük olmaktadır.  İşletmelerde yönetim danışmanlığı hizmeti aynı zamanda firmanın yükünü de hafifletmektedir. Eğer firmada kötüye giden bir durum söz konusu ise, iş yükü çok fazla ise bu durumda yönetim danışmanlığı hizmeti almak yerinde bir karar olacaktır.