İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

İhracat danışmanlığı aslında bir ihtiyaç doğrultusunda doğan hizmetler arasında yer alıyor. Özellikle firmaların yurtdışı pazarına açılması ve bununla birlikte sanayinin  gelişiminin ciddi bir ivme kazanması, ihracat danışmanlığı hizmetlerinin çok daha önemli bir boyut kazanmasını sağladı. 50 yılı aşkın bir iş deneyimine sahip olan köklü firmalar da  dahil olmak üzere tüm firmaların ihracat alanında danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyduğunu belirtebiliriz.

İhracat Danışmanlığı Neleri Değiştirir?

Yurt içi pazarlarda  aktif olmak ile yurtdışına açılmanın birbirinden çok farklı olduğunu  belirtmek gerekiyor. Eğer global bir marka olmak istiyorsanız öncelikle dünya gündemini takip etmeniz gerekir. Bununla birlikte  mevzuatlara, yasalara, standartlara ve hepsinden önemlisi sektörel gelişmeleri hakim olmanız başarılı bir ihracat çalışması yapmanızın ön koşuludur.  İşte bu noktada devreye uzmanlık giriyor. Çünkü sadece bilgi sahibi olmak değil bu bilgiler doğrultusunda firmanın ihracat çalışmalarını şekillendirmek büyük önem taşıyor ve aynı zamanda da uzmanlık gerektiriyor.

Lojistik, müzakere, satış, gümrük ve daha pek çok alanda her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor ve bu gelişmeleri hakim olmak, her daim mercek altında tutmak ihracat danışmanlığına ihtiyaç duyulmasını da beraberinde getiriyor. Aynı zamanda ihracat danışmanlığı sadece bu tür konularda en güncel bilgilere ulaşmanızı sağlamakla kalmaz. Bununla birlikte yeni iş fırsatlarını görebilmenizin yolunu açabilir ve böylelikle  ihracat faaliyetlerine farklı boyutlar da kazandırılabilir.

İlk Defa İhracat Yapacaklar İçin İhracat Danışmanlığı Daha Önemli!

İhracat alanında deneyimli olan firmalar az önce sıraladığımız konularda  az ya da çok bilgi sahibi olabiliyor. Ancak ilk defa ihracat çalışması yapacak olan firmalar için durum çok daha ciddi bir boyut kazanıyor.  Bu firmaların zarara uğramamak ve ciddi riskler almamak için ihracat danışmanlığı hizmetinden çok daha fazla faydalanmaları gerekiyor. Çünkü verimlilik ve tasarruf ihracat çalışmalarının önemli iki dinamiğidir.

Bu çerçevede en doğru zamanda en doğru hamle ile ihracat yapmak için mutlaka danışmanlık hizmetinin faydalarından istifade edilmelidir. Bizimle iletişime geçmeniz halinde size bu konuda çok daha detaylı bilgi verebiliriz. Sunduğumuz ihracat danışmanlığı hizmetinin firmanıza ne gibi faydalarının olacağını mutlaka bir de bizden dinleyin.