İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

İhracat Danışmanlığı Hizmetimiz

İhracat danışmanlığı hizmetimiz, firmalara yurt dışı pazar konusunda, pazarların tespiti için detaylı bir biçimde, dünya pazarlarında pazar araştırması yaparak başlar. Ürünlerle ilgili ihracat verilerini inceleyerek yaptığımız danışmanlık hizmetimiz, uluslararası pazarlardaki ürün tedariki, talep, rekabet, rakama dayanan hedef pazar tespiti gibi konularda firmalara detaylı incelemeler yaparak, firmaya rapor halinde bu incelemelerin sunulması ile devam eder.

Sonraki adım, yurt dışı müşteri ilişkileri. Potansiyel alıcılardan oluşan müşteri listeleri oluşturarak, seçilen potansiyel müşteriler ile iletişime geçerek, firmayı  tanıtan sunumlar yapmak ile danışman işe devam eder. Sunumda firma, firmanın ürünleri, firmanın gücü, firmanın teklifi, potansiyel alıcılara aktarılır. Anlaşmalar sağlanır ve mevcut ihracat işlemleri gerçekleşerek, ürün satışı yapılır.

Tüm bu aşamalarda ihracat danışmanı, ödeme tahsilatı, satılmış ürünlerin teslimatı, sevkıyat evraklarını hazırlama, lojistik operasyonlar gibi konularda işletmelere, danışmanlık hizmetlerini devam ettirir.

Uluslararası ticaret yapmak isteyen, yurt dışı pazarlarda ihracat yapacağım diyen ya da var olan ticari faaliyetlerini geliştirmek isteyen tüm işletmeler, İhracat danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilir. 

İhracat Danışmanlığı Hizmetlerinin İşletmelere Faydaları

  • Dış ticaret ithalat süreçleri ve ihracat süreçleri sistemli bir şekilde, aksaklıklara uğramadan yönetilir ve devam ettirilir.
  • İşletme ihracat danışmanı aradan çekildiği zaman, dış ticaret ekibiyle birlikte işleri kolaylıkla, kaldığı yerden yönetebilir duruma gelir.
  • Yurt dışı müşteri ilişkileri konusunda firmaya ihracat danışmanı tarafından verilmiş olan müşteri listeleri sayesinde, işletme müşteri bulma sorunu yaşamaz. Ve müşteri ilişkileri sistemli bir şekilde yönetilir.
  • Yeni müşteriler kazanan firma, yeni satışlar da yapacağı için, işletmede satış artışı yaşanır.
  • Firma için daha önceden hazırlanmış raporlar sayesinde, firma ürününü ve kendini rahatlıkla tanıtabilir ve müşterilerine fiyat tekliflerinde rahatlıkla bulunabilir.
  • Ayrıca ihracat danışmanlık hizmetleri sayesinde ticaret fuarlarında işletmelere destek sağlandığı için, işletme ticaret fuarlarında etkin olabilir.

Uluslararası pazarlarda ticaret yapabilmek ve var olan ticari gelişmelerden haber alabilmek isteyen işletmelerin kesinlikle uzman ihracat danışmanlarından hizmet alması gerekir.