İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul
Bize Ulaşın

İş hayatında her geçen gün ihtiyaçlar artıyor ve bunun sonucunda şirketler yüksek standartlarda, etkin ve hızlı danışmanlık hizmetlerine artık daha fazla ihtiyaç duyuyor. Farklı alanlarda danışmanlık hizmetlerinin tek bir kaynaktan alınması da kurumsal şirketler için daha da fazla önem taşıyor. Bu nedenle sizlere hukuk danışmanlığı hizmeti de sunuyor ve bu önemli ihtiyacınızı da Ortak Akıl kalitesinde karşılamanızı sağlıyoruz.

 

Hukuk Danışmanlığı

 

Hukuki danışmanlık yalnızca baroya kayıtlı avukatlar tarafından ve belirli bir ücret karşılığında ifa edilen hizmet şeklidir. Günümüzde firmalar ve kişiler tarafından sıklıkla başvurulan bu hizmet müvekkillerin başta parasal olmak üzere birçok konuda kayba uğramasının da önüne geçmektedir. Her sektörde olduğu gibi hukuk alanında da danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. 

 

Danışmanlık hizmetleri veren firmalara başvurmadan atılan hukuki adımlar kişiler için ve firmalar için ciddi ölçüde para ve zaman kaybı oluşturabilmektedir. Bu noktada uzman görüşü almak azami önem taşımaktadır. Hukuk büroları içinde yapılan avukat danışma hizmetiyle mahkemelerde yapılan savunma hizmeti birbirine karıştırılmamalıdır.


 

Hukuk Danışmanlığı Almanın Önemi 

 

Firmamız her türlü hukuki alanda kurumlara ve kişilere hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetleri veren bir hukuk bürosudur. Hukuk büromuz ticaret hukuku ve iş hukuku başta olmak üzere baroya kayıtlı uzman avukatlarla hukuki konularda danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzmanlık alanımız olan hukuki danışmanlık hizmetleri talebinize istinaden yazılı veya sözlü olarak karşılanmaktadır. 

 

Hukuk alanında danışmanlık edecek olan uzman avukatlarımız müvekkillerine hukuki konularda doğru adımlar atmaları ve atılacak adımların müvekkil için doğuracağı olumlu veya olumsuz sonuçlar konusunda bilgi verirler. Bunun yanında uzmanlarımızın bir diğer görevi de görevi bir hukuk danışmanı olarak müvekkilinin gereksiz davalara girerek zaman kaybı ve maddi zarara uğramasının önüne geçmektir. Avukatlarımız uzman oldukları çalışma alanlarına göre danışmanlık vermektedir. 

 

Covid 19 Salgınının Hukuki Süreçlere Etkisi

 

Covid 19 salgını içinde bulunduğumuz bu günlerde ticari faaliyet gösteren şirketlerin önleyici hukuki danışmanlık ihtiyaçları artmaktadır. Ayrıca işçi işveren ilişkileri bakımından da bahsi geçen salgının etkisiyle bazı hukuki süreçler baş göstermeye başlamıştır. Yapılan iş sözleşmelerinin hem işçi hem de iş veren haklarını koruyan maddelerden oluşması gerekmektedir. Bunun haricinde tek taraflı iş akdi fesihlerinde de tarafların hukuka uygun adımlar atmaları oldukça önemlidir. Bu ve bunun gibi kritik süreçlerde de dava yoluna gitmeden önce hukuki danışmanlık almak hem firmalar hem de şahıslar açısından fayda sağlayacaktır. Bizler bu hassas süreçte de uzman avukatlarımız ile önleyici hukuki danışmanlık konusunda hizmet vermekteyiz. 

 

Ortak Akıl olarak Türkiye’deki mevcut mevzuat, yönetmelik ve yasa değişikliklerini çok yakından takip ediyoruz. Ülkemizde bu değişikliklerin pek çok ülkeye nazaran daha sık yapıldığı göz önünde bulundurulduğunda, güncel bilgiler doğrultusunda bir hukuk danışmanlığı hizmeti almanızın önemi kendini daha net belli ediyor. Şirketler için hukuk danışmanlığı hizmetimiz kapsamında şirketlerin yeniden yapılandırılması için yapılan projeler, birleşme ve devralmalar gibi alanlarda da sizin yanınızdayız.

 

Şirketler İçin Hukuk Danışmanlığı Hizmeti ve Kapsamı

 

Kurumsal şirketlerin tam ya da kısmi bölünme süreçlerinin de belirli yasa ve yönetmelikler doğrultusunda yapılması gerekiyor. Bununla birlikte tür değişiklikleri ve tasfiye alanlarında da hukuk danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Şirketlerin kuruluş aşaması, şube açma aşamaları ve irtibat bürosu kurulması gibi aşamalarda ilgili yasalar gereği yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyor, bu süreçleri sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı oluyoruz.

Genel kurul organizasyonları ya da vergi davaları gibi her şirket için son derece önemli olan konularda da rotanızı Ortak Akıl yönüne çevirebilirsiniz. Vergi hukuku, sözleşmeler hukuku ya da sözleşme analizleri, değerlendirmeleri alanlarında da hizmet sunduğumuzu belirtmek isteriz. Her türlü hukuki inceleme ve raporlama aşamasında bizden yardım alabilir, hukuk danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Üstelik hangi sektörde ne tür faaliyetlerde bulunduğunuz bizim için önemli değil. Her sektöre yönelik danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Özellikle iş hukuku uyuşmazlıkları hemen her şirketin en sık karşılaştığı hukuki sorunların başında geliyor. Hukuki anlamda usule uygun bir şekilde uyuşmazlık sorunlarının çözülmesi alanında da profesyonel ekibimiz ile danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İş sözleşmesi ve işçi özlük dosyasının hazırlanması, sözleşme feshindeki usuller alanında bu hizmetlerimizden siz de faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.