İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul
Bize Ulaşın

İş hayatında her geçen gün ihtiyaçlar artıyor ve bunun sonucunda şirketler yüksek standartlarda, etkin ve hızlı danışmanlık hizmetlerine artık daha fazla ihtiyaç duyuyor. Farklı alanlarda danışmanlık hizmetlerinin tek bir kaynaktan alınması da kurumsal şirketler için daha da fazla önem taşıyor. Bu nedenle sizlere hukuk danışmanlığı hizmeti de sunuyor ve bu önemli ihtiyacınızı da Ortak Akıl kalitesinde karşılamanızı sağlıyoruz.

Ortak Akıl olarak Türkiye’deki mevcut mevzuat, yönetmelik ve yasa değişikliklerini çok yakından takip ediyoruz. Ülkemizde bu değişikliklerin pek çok ülkeye nazaran daha sık yapıldığı göz önünde bulundurulduğunda, güncel bilgiler doğrultusunda bir hukuk danışmanlığı hizmeti almanızın önemi kendini daha net belli ediyor. Şirketler için hukuk danışmanlığı hizmetimiz kapsamında şirketlerin yeniden yapılandırılması için yapılan projeler, birleşme ve devralmalar gibi alanlarda da sizin yanınızdayız.

Şirketler İçin Hukuk Danışmanlığı Hizmeti ve Kapsamı

Kurumsal şirketlerin tam ya da kısmi bölünme süreçlerinin de belirli yasa ve yönetmelikler doğrultusunda yapılması gerekiyor. Bununla birlikte tür değişiklikleri ve tasfiye alanlarında da hukuk danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Şirketlerin kuruluş aşaması, şube açma aşamaları ve irtibat bürosu kurulması gibi aşamalarda ilgili yasalar gereği yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyor, bu süreçleri sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı oluyoruz.

Genel kurul organizasyonları ya da vergi davaları gibi her şirket için son derece önemli olan konularda da rotanızı Ortak Akıl yönüne çevirebilirsiniz. Vergi hukuku, sözleşmeler hukuku ya da sözleşme analizleri, değerlendirmeleri alanlarında da hizmet sunduğumuzu belirtmek isteriz. Her türlü hukuki inceleme ve raporlama aşamasında bizden yardım alabilir, hukuk danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Üstelik hangi sektörde ne tür faaliyetlerde bulunduğunuz bizim için önemli değil. Her sektöre yönelik danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Özellikle iş hukuku uyuşmazlıkları hemen her şirketin en sık karşılaştığı hukuki sorunların başında geliyor. Hukuki anlamda usule uygun bir şekilde uyuşmazlık sorunlarının çözülmesi alanında da profesyonel ekibimiz ile danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İş sözleşmesi ve işçi özlük dosyasının hazırlanması, sözleşme feshindeki usuller alanında bu hizmetlerimizden siz de faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.