İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul
Dr. Yılmaz Sönmez Hakkında
Yönetim ve Aile Şirketleri Danışmanı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Özel Hukuk Alanında Yüksek Lisans yaptı. BRUSSELS CAPİTAL UNIVERSITY 'de “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Stratejileri” üzerine doktora yaptı. İstanbul Üniversite 'sinde Sosyoloji üzerine akademik çalışmalarını sürdürmektedir. MBA 21.Yüzyıl Yöneticilik, AB KOBİ Danışmanlığı Proje Yazımı Eğitimlerini aldı. Farklı sektörlerde üst düzey yöneticilik yaptı. Ortak Akıl Yönetim ve Kurumsallaşma  Danışmanlığı Şirketini kurdu. Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev aldı ve projeler yürüttü. Farklı dönemlerde Yılın Yönetim Danışmanı seçildi. Aile Şirketlerinde, Aile  Anayasaları ve Kurumsallaşma Stratejileri üzerine uzmanlaştı.Birçok aileye ‘Aile Anayasası’  hazırladı ve kurumsallaşma süreçlerini yönetti.

Uzmanlık Alanları:

  1. Yönetim Danışmanlığı,
  2. Kurumsalllaşma Danışmanlığı,
  3. Finans Danışmanlığı,
  4. Şirketler  İçin Yeniden Yapılandırma,
  5. Şirket Üst Yapılanmaların Reorganizasyonu,
  6. Aile Şirketleri İçin Kurumsallaşma Danışmanlığı,
  7. Aile Anayasası Hazırlama ,
  8. İkinci Kuşağın Yetiştirilmesi ve Devir Süreçleri,
  9. Arabuluculuk alanında uzmanlaşmıştır.

Bağımsız Yönetim Kurulu Danışmanlığı hizmeti vermenin yanı sıra Ortak Akıl İş Platformu Başkanlığı, DEİK ve birçok STK üyesi olmakla beraber, Sivil Toplum Kuruluşları'nda Yönetim Kurulu Kurucu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Danışmanlığı görevini devam ettirmekledir.

Yayınlanan Kitapları:
1.Sen Bir Hazinesin
2.Öğrenilmiş Çaresizliği Yenmek
3.Sıradaki Lütfen, Ben Aile Şirketi
4.Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Stratejileri
5.Aile Şirketlerinde Kazananlar ve Kaybedenler

Yönetim ve Kurumsallaşma Danışmanı Dr.Yılmaz Sönmez  bilgi birikimi ,deneyim ve araştırmalarını yayınlanan kitapları ile paylaşmaya devam etmektedir.