İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul
Bize Ulaşın

İşe alım ajansı ya da danışmanlık şirketleri sizlere iş fırsatlarını bildirerek yardımcı olurlar. İşverenler danışmanlık şirketlerinden farklı sebeplerden dolayı yararlanmak isteyebilirler. Danışmanlık şirketleri arasında finansal ve yönetim türünde hizmet sunan şirketler yer almaktadır. Peki danışmanlık şirketleri ne yapar ve ne gibi özelliklere sahip olmalıdır?

Deneyimsiz adaylar için yeni iş ilanlarını yayınlayabilirler. Aynı zamanda bir alanda işten çıkarma yapılacağı zaman başka bir alanda iş verirken çok fazla görünür olmazlar. Yatırımlarınızın değerlenmesini sağlayabilen danışmanlık şirketleri rakip işyerlerinden kendi işe alım süreçlerini ve faaliyetlerini gizleyebilirler.

İşe alım süreçleriyle ilgili olabilecek şekilde personel bulunmadığında danışmanlık şirketlerinden destek alınabilmektedir. Pek çok farklı kuruluş belirli işler, sektörler veya belirli coğrafi alanlar üzerinde uzmanlaşmıştır. İşveren firmalar ajanslara ya da danışmanlık firmalarına başvurdukları zaman boş olan pozisyon doldurulduğu zaman ödeme yaparlar. Danışman kişiler uzmanlık alanlarınız dışında da faaliyet gösterebilmenizi sağlayabilmek için sizlere profesyonel destek sunarlar.

Danışmanlık Şirketleriyle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Aile işletmeleri, şirketler ve KOBİ’ler de dahil olmak üzere üretim yapan otomotiv, tekstil, hazır giyim, gıda, inşaat, mobilya ve daha pek çok farklı sektördeki şirket yer aldıkları sektördeki sahada uygulamalı, uygulanabilir ve sürdürülebilir projelerde bulunmak istiyorlarsa danışmanlık şirketlerine başvurmak durumundadır.

Danışmanlık şirketleri sürdürülebilir projelerinizde sizlerin yanında olarak deneyimleriyle sizlere katkı sağlar ve sorunlarınıza hızlı, alternatif çözümler üretirler. Mevcut kaynakların doğru şekilde kullanılabilmesi, işletme maliyetinin doğru şekilde hesaplanabilmesi ve işletme için fayda sağlamayan durumların iyileştirilmesiyle yeniden yapılandırılması sürecinde yer alırlar.

Şirketler ile işbirliği yaptığınız takdirde işletme maliyetlerinizin de doğru şekilde hesaplanabilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer danışmanlık şirketlerinden destek almak isterseniz sizler de Ortak Akıl’ı tercih edebilirsiniz.