İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul
Bize Ulaşın

Aile şirketlerinin globalleşen bir ortamda; yerel ve küresel pazarlarda rekabete ortak olmak , varlıklarını sürdürebilir kılmak ve sağlıklı büyüme sürecinde değişime uyum sağlamak için organizasyon yapılarının kurumsallaşması gerekmektedir.Örgütlenme yapısı kişiden bağımsız oluşturulan kurumsallaşma süreci aile içi meselelerle zaman kaybetmeden iş dinamiklerine ve işletmenin hedeflerine odaklanılması sağlamaktadır.

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık, alanında uzman danışman kadrosu ile UYGULAMAYA dayalı ve bizzat işletmenin gerçeklerini dikkate alarak aile şirketlerine Kurumsallaşma Danışmanlığı Hizmeti sunar.

Aile Şirketlerine Kurumsallaşma Danışmanlığı Hizmeti ile;

1)Yenilikçi,

2)Sağlıklı büyümeyi amaçlayan,

3)Kendini yerel pazarla sınırlamayan,

4)İnsan kaynağını etkin kullanan,

5)Mevcut kaynaklarını verimli kullanan,

6)Araştırma ve geliştirmeye yatırım yapan,

7)Müşteri odaklı,

8)Ülke ekonomisine katkı sunan ve uzun ömürlü bir yapıya dönüşümü sağlıyoruz.

Aile Şirketleri'ne Kurumsallaşma Danışmanlığı Süreci:

1)Ailenin talebi doğrultusunda veya şirketteki bir yöneticinin talebi ile başlar,

2)Şirket yapısı uzmanlarımız tarafından analiz edilerek kurumsallaşma süreci konusunda üst yönetime yapılacak düzenlemeler konusunda rapor sunar.

3)İstişare ve karar verme sürecinden sonra kurumsallaşma evreleri işletme için aciliyet arz eden konular başta olmak üzere uygulamaya geçilir

4)Aile şirketlerindeki kurumsallaşma akışının sağlıklı ilerleyebilmesi için tarafımızca beklenen aile bireylerinin işleyişe destek vermesidir. Hizmet verdiğimiz aile şirketlerinden en önemli isteğimiz kuralları ilk olarak ailenin işler halde tutması ve bunu devam ettirmesidir.

5)Kurumsallaşma adımları ve sürecinde aile şirketlerinin kurallara kati suretle riayet etmesi ve tam destek vermesi gerekmektedir. Yöneticilerin bu anlamda yönlendirilmesi ve pesronelin bilgilendirilmesi gerekmektedir.

6)Unutulmamalıdır ki vizyonun doğru belirlenmesi ,kuralların işlevsel olması ve ekibin doğru yönlendirilmesi sabır gerektirien bir süreçtir.

Bizden danışmanlık hizmeti alan aile şirketleri hakkımızda 'Ne Düşünüyor ?'

Aile içi sorunlar yaşayan aile şirketlerinde problemler baş gösterdiğinde ,gelecekte olası sorunlar yaşanılmaması için tedbirli olunması gerektiğinde Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık olarak devreye girerek sorunlara kurumsal çözüm sunuyoruz.Aile şirketiniz için geç olmadan bizimle iletişime geçin !

İşletmeler ve aile şirketleri için ÇÖZÜM Ortak Akıl Yönetim ve Kurumsallaşma Danışmanlığında !

Şirketiniz için doğru çözümü arıyorsanız bizimle iletişime geçin.