İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Aile şirketlerinin en çok zorlandığı alanlardan biri de kurumsallaşma oluyor. Günümüzde kurumsallaşma geleceğe çok daha sağlam adımlarla ilerlemek isteyen tüm firmalar için bir seçenek olmaktan çıkıp bir zorunluluğa dönüştü. Ancak söz konusu aile şirketleri olduğunda bu süreç bambaşka sıkıntılar nedeniyle sekteye uğrayabiliyor. İşte bu noktada istatistikler ve bilgi önemini daha net bir şekilde ortaya koyuyor.

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma

Aile şirketlerini yönetirken bilgiye ve istatistiklere önem vermeniz çok daha akılcı seçimler yapmanızı sağlar. İhtiyacınız olan verilere ulaşmak için de kitaplardan faydalanabilirsiniz. Zira aile şirketlerinde kurumsallaşma kitap aracılığı ile de irdeleyebileceğiniz konulardan biridir. Kurumsallaşma yolunda hangi sorunlarla karşılaşılabileceği ya da hangi stratejilerin uygulanabileceğine yönelik pek çok bilginin bulunduğu bu kitapları mutlaka gözden geçirin.

Kurumsallaşmaya Yönelik Kitaplarla Yol Haritası Çıkarın

Özellikle Ortak Akıl Danışmanlık’ın kurucusu Yılmaz Sönmez tarafından kaleme alınan kitaplarda konunun net ve bir o kadar da çözüm odaklı bir dille kaleme alındığını kolaylıkla fark edebilirsiniz. Dünya ekonomisinin % 80’ini aile şirketleri yönetiyor. Bu nedenle istatistiki bilgiler istisnasız tüm aile şirketleri için kurumsallaşma yolunca önemli bir yol haritası olacaktır.

Haliyle aile şirketlerinde kurumsallaşma kitap çeşitleri ile şirketiniz için önemli bir rehber olabilir. Kurumsallaşmanın sancılı bir süreç olmaktan çıkıp şirket verimliliğine olumsuz etkide bulunmayan ve ivme kazanan bir süreç olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak öncesinde ihtiyacınız olan bilgileri edinmeli ve istatistikler doğrultusunda başarılı bir strateji geliştirmelisiniz.