İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursa olsun tüm aile şirketleri için kurumsallaşmanın son derece önemli bir süreç olduğunun altını çizmek gerekiyor.  Özellikle gelecekte de var olabilmek isteyen aile şirketleri mutlaka kurumsallaşma sürecini bir an önce tamamlamalı!  Ancak bu sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle jenerasyon farkı nedeniyle yaşanan bazı sıkıntılar kurumsallaşma sürecine de yansıyabiliyor.

Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Eğitimi

İşte bu noktada devreye aile şirketlerinde kurumsallaşma eğitimi giriyor. Kurumsallaşmanın aile şirketleri için ne ifade ettiği, bu sürecin hangi aşamalardan oluştuğu, hangi etabın  bir sonraki aşamanın planlamasında belirleyici olduğu, karşılaşılabilecek sorunlar ve bu sorunların nasıl çözülmesi gerektiği gibi  pek çok farklı konu eğitim kapsamında irdeleniyor.

Kurumsallaşma Eğitiminin Aile Şirketleri İçin Önemi

Öncelikle yenilikçi ve insan kaynağını etkin bir şekilde kullanan aile şirketine dönüşmek, yüksek verimlilik odaklı bir çalışma prensibini benimsemek istiyorsanız kurumsallaşma eğitimlerine daha sıcak bakmanız gerekir.  Bu eğitimler aile şirketlerini geleceğe taşıyan en önemli basamaklardan biridir. Sadece yönetim kadrosunun faydalanabileceği kurumsallaşma eğitimleri aynı zamanda çalışanlara yönelik olarak da düzenlenebiliyor.

Aile şirketleri için kurumsallaşma eğitimi dendiğinde akla ilk gelen ortak akıl danışmanlık oluyor. Özellikle aile şirketlerinin yaşadıkları problemler  ve bu şirketleri verimliliğe taşıyan yol hakkında bilgi sahibi olan uzman ekiplerimiz firmaya özel eğitim programları da hazırlayabiliyor.  Daha detaylı bilgi almak için bizimle  hemen iletişime geçebilirsiniz. Sunulan kurumsallaşma eğitimlerinin içeriğine dair de tarafınıza detaylı bilgi aktarmak isteriz.