İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Aile şirketlerinde hisselendirme ne kadar önemli ise hisse devri de bir o kadar önem taşıyor. Tüm aile şirketlerinin detaylı bilgi sahibi olması gereken aile şirketlerinde hisse devri  konusu aile şirketlerinin bir sonraki kuşağa devredilmesi esnasında önemini net bir şekilde belli ediyor. Öncelikle hisse devrinin belirli kaideler çerçevesinde yapılması gerektiğini belirtmeliyiz.

Kimi zaman hisse devri noktasında vergiler de söz konusu olabiliyor. Bu konuda yasal düzenlemenin çok iyi biliniyor olması gerekir. Hisse devrinin  hangi koşullarda yapılması gerektiği ya da hisse devri esnasında nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konularda detaylı bilgi sahibi olunması hata yapılmasını da engeller.

Hisse Devri Hakkında Yasal Düzenlemeler Biliniyor Olmalı

Ancak özellikle yeni kurulan aile şirketlerinde bu gibi konularda bilgi yetersizliği ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Bu da beraberinde çok ciddi sıkıntıları getirebiliyor. İşte bu nedenle mutlaka bir danışmanlık hizmeti almak gerekiyor.  Hisse devrinin neden yapıldığı ve nasıl yapılması gerektiği gibi pek çok farklı konuda detaylı bilgi sahibi olunması  danışmanlık hizmetleri ile mümkün hale geliyor. Böylelikle herhangi bir sorun yaşanmadan bu sürecin tamamlanması da gerçekleşiyor.

Ortak akıl danışmanlık olarak  hisselendirme ya da hisse devri gibi konularda şimdiye dek çok sayıda farklı aile şirketine danışmanlık hizmeti verdik. Bizimle irtibata geçmeniz durumunda siz de bu hizmetlerden faydalanabilir ve yasal düzenlemeler de dahil olmak üzere en güncel bilgileri uzman danışmanlarımızdan alabilirsiniz.