İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Aile şirketlerinde yaşanan sorunların büyük bölümünün birbirine benzediğini söyleyebiliriz. Bu sorunlar şirketin bir aile tarafından yönetilmesinden kaynaklanıyor ve pek çok farklı konuda uzlaşmazlıklar ortaya çıkabiliyor. Jenerasyon farkı aile şirketlerinde en sık yaşanan sorunlar listesinde başı çekiyor. Dolayısıyla aile şirketindeki problemler nasıl düzeltilir konusu neredeyse tüm aile şirketlerinin gündeminde!

Aslında bu sorunun yanıtının çok kompleks olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü sorunların çözülmesinde etkili yollar var. Aile anayasası, aile şirketindeki problemler nasıl düzeltilir sorusunun en net yanıtlarından biridir. Sadece ülkemizde değil, tüm dünya genelinde aile anayasası özellikle kurumsallaşma sürecine girmek isteyen şirketlerin adeta imdadına yetişiyor. Bununla birlikte yetki alanlarının sınırlarını da çiziyor ve çok sayıda problem ortadan kalkmış oluyor.

Aile Şirketlerinde Problemler Verimliliği Düşürüyor!

Aile şirketlerinde yaşanan tüm problemler verimliliğe ciddi olumsuz yansımalar yapıyor. Mutlu şirket tablosundan zamanla uzaklaşılıyor ve dolayısıyla ticari hedeflerde de sıkıntılar yaşanıyor. Tüm bu süreci yaşamak yerine aile anayasası hazırlanmasının sağlanması ya da bu alanda profesyonel danışmanlık hizmeti sunan bir firmadan yardım alınması elbette daha akılcı bir seçim olur.

Aile şirketlerinin geleceğini riske atmamak adına danışmanlık hizmetlerinden faydalanılması gerekiyor. Bu noktada Ortak Akıl olarak devreye giriyor ve yaşanan tüm sorunlar için kalıcı ve köklü çözüm önerilerinde bulunuyoruz. Özellikle jenerasyon farkından kaynaklanan problemler ya da yetki alanlarının belirlenmesi ile ilgili olarak yaşanan sorunların çözümü sanıldığı kadar zor değil.

Sadece aileler için bu problemler ile ilgili bir yol haritasının çıkarılması gerekiyor. İşte bu noktada rotanızı Ortak Akıl olarak firmamıza çevirmeniz yeterli olacaktır. Yaşanan tüm sorunlar uzman danışman ekiplerimiz tarafından analiz ediliyor ve en akılcı çözüm yolları geliştirilerek tarafınıza iletiliyor.