İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

Aile şirketi sayısı gerek ülkemizde gerekse dünya genelinde gün geçtikçe artıyor. Aile şirketi olmanın kendi içerisinde hem avantajlar hem de dezavantajlar barındırdığından söz edebiliriz. Peki, aile şirketi kurmanın adımları neler? Öncelikle hangi sektörde hizmet veren bir aile şirketi kuracağınıza karar vermelisiniz. Bu konuda aile üyelerinin hemfikir olması büyük önem taşıyor.

Ardından mutlaka bir mali müşavirden danışmanlık hizmeti almalısınız. Bu sayede finansal açıdan neler yapmanız gerektiği ve şirket kurmanın hukuki boyutuna dair pek çok bilgi edinmiş olursunuz. Örneğin mutlaka veri numarası almanız gerekiyor. Bununla birlikte bazı kayıt işlemlerinizi de yasal çerçevede gerçekleştirmiş olmanız sizden istenir. Tüm bu prosedürleri yerine getirdikten sonra aile anayasasının hazırlanması aşamasına geçebilirsiniz.

Aile Anayasası Şart mı?

Elbette her aile şirketinde mutlaka bir aile anayasasının olması gerekmiyor. Ancak aile anayasasının pek çok farklı sorunu henüz yaşanmadan engellediği ve bu sayede şirketlerin verimlilik ve performans odaklı bir işleyiş kurabileceği de biliniyor. Özellikle kuşak farkı sorunları gibi çeşitli sorunların giderilmesi noktasında aile anayasasının faydası tartışılmaz!

Bu konuda daha fazla bilgi almak ve aile anayasasının size neler kazandıracağını öğrenmek isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda kurumsallaşma sürecinde de danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmanız durumunda bu süreci daha konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Aile şirketi olarak sektörde fara yaratmak için rotanızı her daim Ortak Akıl Danışmanlık firmasına çevirin ve siz de kazançlı çıkın.