İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul
Bize Ulaşın

Aile şirketlerinde şirket içi motivasyon etkinlikleri yapılması çalışanların motivasyonlarının yüksek tutulması açısından son derece önemlidir. Verimliliğin yükselmesi için şirket içi ve personel uyumunun en üst düzeyde olması gerekmektedir. Çalışanların mutlu olması şirketin daha iyi noktalara gelmesi demek olduğu için bu noktada aile şirketlerinin sahiplerinin de üzerinde düşünmesi gereken önemli detaylar bulunmaktadır.

Klasik Müzik Motivasyon Kaynağı

Klasik müzik, yaratıcılık ve verimlilik konusunda son derece yararlıdır. İş yaşamının yoğun stresinden kurtulmak ve uzaklaşmak istiyorsanız yapacağınız etkinlikler arasında klasik müzik dinletisi yer alabilir. Ofiste, plazada ve üretimin olduğu her yerde yapılacak dinletiler, çalışanların kendilerini daha iyi hissetmesine de yardımcı olacaktır.

Stresi Azaltabilecek Partiler

Happy Hour olarak da adlandırılan parti saatleri çalışan kişilerin üzerindeki stresi azaltarak sosyal iletişimlerini güçlendirecektir. İş dünyasında genellikle cuma günleri düzenlenen bu etkinlikler aile şirketlerinde de motivasyon kaynağı olabilmektedir. Çalışanların üstleri ve birbirleriyle olan ilişkileri de Happy Hour sayesinde daha güçlü bir hale gelebilmektedir.

Hafta Sonu Etkinlikleri

Mesai saatleri içerisinde çalışanlarınızın bir arada olmasını ve stres atmasını sağlayabilecek etkinlikler yapamıyorsanız, hafta sonları yemek ve piknik gibi özel etkinlikler organize edebilirsiniz. Çalışanların bir arada olabileceği ve özellikle cumartesi akşamları düzenlenebilecek eğlenceler sayesinde motivasyon yüksek tutulabilir.

Ödüllü Oyunlar ve Özel Yarışmalar

Çalışma günlerinin belirli zamanlarında iş arkadaşlarının ve iş sahiplerinin sosyalleşebilmelerini sağlayabilecek ödüllü oyunlar ve özel yarışmalar düzenlenebilir. Bu oyunların sonunda ödül olması eğlence rekabetin daha yüksek olmasını sağlayacaktır.

Gezi Etkinlikleri

Çalışanlar ile birlikte hafta sonu şehir içi veya dışında bir gezi organize ederek şirketin bütünlüğüne olumlu katkı sağlayabilirsiniz. Tarihi ve turistik yerlerin şirket olarak gezip görülmesi çalışanların entelektüel birikimlerine de katkı sağlamaktadır. Çalışma arkadaşlarınızın bireysel gelişimi iş hayatına da yansıyacaktır. Gezilere kariyer günleri, fuarlar ve sanatsal etkinlikleri de dahil edebilirsiniz.