İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul
Bize Ulaşın

Türk iş dünyası yurt dışındaki başarı hikâyelerine yenilerini eklemeye devam ediyor

Dostluğun ve Ticaretin Buluştuğu Seçkin İş İnsanların Bir Araya Geldiği "AFRİKA'DA YATIRIM VE İHRACAT FIRSATLARI" konulu programda Ülkelerin Büyükelçi / Konsolosları Konuşmacı Olarak Katılacaklardır.

Önümüzdeki dönemde dünyanın en hızlı büyüyecek bölgeleri arasında başı çeken Afrika’da bugün itibarıyla 1,2 milyar seviyesinde olan toplam nüfusun 2050 yılında 2,5 milyara yaklaşması beklenirken, bu hızlı büyümenin yüzde 80’i şehirlerde yaşanacak. Bu da kıta genelinde çok ciddi bir altyapı seferberliğinin başlatılması anlamına geliyor.

Türkiye'nin geleneksel ihracat pazarı Avrupa Birliği'nin küresel krize yenik düşerek alımını azaltması Türk ihracatçısını yeni pazar arayışına yöneltti. Alternatif pazarlardan en fazla umut vaadedeni ise Afrika. Dünyanın da gözünü diktiği Afrika'da ihracat iki yılda yüzde 54 artarak 8.4 milyar dolara ulaştı. 
Tüm dünyayı kasıp kavuran küresel finans krizi, Türkiye'nin geleneksel ihracat pazarı Avrupa Birliği'ni (AB) vuruncabaşta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) olmak üzere her boydan şirket, yeni pazar arayışını girdi. Türk şirketleri Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri ve özellikle de Afrika pazarlarına yönelirken bu pazarlar arasında en kayda değer gelişmeyi Afrika sağladı. Dünya ülkelerinin de gözünü diktiği Afrika pazarlarında Türkiye'nin ihracat miktarı yüzde 54 artarak 8.4 milyar dolara ulaştı. 

Ortak Akıl İş Platformunun düzenleyeceği program 17 Nisan 2019 Çarşamba / Wyndham Grand Istanbul Europe / Mimar Sinan Cad. 80-82 Güneşli / İstanbul Yemek: 18:45-19:30 Program: 19:30 - 21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

https://docs.google.com/forms/d/16TadZKDFUbQfCRX7bxDZePPao8cyKDp7G3f8aEy0oRI/edit