İstanbul Dünya Ticaret Merkezi A2 Blok Kat:3 No: 160 Yeşilköy İstanbul

19 Aralık 2019 Elit Word Otelde Ortak Akıl İş Platformunun düzenlediği 2020 yılında Türkiye ve Dünya’da Ekonomik öngörüler, İşletmeler için stratejiler konulu Zirve yoğun bir katılımla gerçekleştirdik.

Reel Sektör Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcilerinin katıldığı Zirve’de İşletmeler için 2020 Yılında atılması gereken adımlar ve yeni stratejiler dile getirildi.

Konuşmacılardan, Türk Amerikan İş Adamları Dernek Başkanı (TABA Amcham) Ali Osman Akat, 2020 yılında Türk Amerikan ilişkilerinin daha iyi bir seyir izleyebileceğini kıtadaki fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

İstanbul İş İnsanları Dernekleri Federasyonu Başkanı Muammer Ömeroğlu (İSİFED), İşletmelerin Borçlanmalarına, Kısa Vadeli yatırımlarına dikkat etmeleri gerektiğini belirterek 2020 yılını temkinli bir yıl olarak görmelerini gerektiğini belirtti.

Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin, Ticaret Savaşlarının bir süre daha devam edeceğini, gelişen ülkelerde büyüme sorunu olduğunu, dünya krizinin gelişen ülkelerden başlayabileceğini belirterek dövizle borçlanmanın risk olduğunu belirtti. İnşaata yatırım yerine İnsana yatırım yapılması gerektiğini ön plana çıkarttı.

Bahaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saim Bahadır
Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Civan Sözkesen
Alarko'nun Üçüncü Kuşak Temsilcisi Tal Garih
Orka Holding İcra Kurulu Üyesi Dr. Fatih Anıl

Panelistlerimiz konuşmalarında, farklı sektörlere odaklandıklarını belirterek, Dijital Dönüşüme önem verdiklerini ifade ettiler.

2020 yılı Kurumsal Verimlilik, Bütçe Disiplini, Doğru Yatırım, Ürün ve Hizmet Kalitesinin arttırılması, İhracata odaklanma ve tüm bu süreçleri yönetirken Dijital Dönüşümü önceliklendirilmesi gerektiğini belirttiler.

Panelistlerin konuşmalarına link adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=yj9Q9KewTNo