22+

Yıllık Profesyonel Hizmet

Ortak Akıl Danışmanlık Hakkında

Profesyonel Hizmet

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık olarak, 22 yılı aşan yönetim deneyimimiz ve yönetim sürecinin her aşamasını kapsayan gerçekçi ve uygulanabilir çözümlerimizle, Türkiye’nin önde gelen firmalarına çözüm ortağı olmuş, ana danışmanlık hizmetlerimiz olan Yönetim Danışmanlığı, Kurumsallaşma Danışmanlığı ve Aile Anayasası Hazırlama Danışmanlığı başta olmak üzere toplam 9 başlıkta danışmanlık hizmetlerini sağlayan bir firmayız.

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık olarak kadrosunda bulunan uzman danışmanlarımız ile, farklı sektörlerde edindikleri deneyimlerini , çözüm ortaklarımızın kurumsal süreçlerinin iyileştirilmesi ve global entegrasyonu için geliştirilen projelerle danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık olarak şirketlere 7 adımda Sürdürülebilir bir Şirket Yönetimini oluşturmaktayız.

 1. Yönetim Kurulu Başkanı ,Yönetim Kurulu ,Üst Düzey Yöneticiler ve CEO ile yeni vizyon, strateji ve planların oluşturulması.

 2. Stratejik Planlama süreçleri ile en verimli şirket organizasyon yapısının oluşturulması.

 3. İşletmeye maksimum fayda sağlayacak, işletmeye özgü yeni yönetim anlayışı ve şirketin yeniden tasarlanması.

 4. Verimli ve etkin iş ortamının oluşturulmasında İnsan Kaynakları Yönetimi’nin kurulması ve yeniden yapılandırılması.

 5. Performans sistemi ve etkili insan yönetimi modelinin oluşturulması. Gerekli süreç iyileştirmelerinin yapılması. İnsan kaynağı değişikliklerinin yapılması. Yetkinlik havuzu ve her pozisyondan beklenen yetkinlik kriterlerinin çıkarılması.

 6. Şirketin kar, büyüme ve verimliliğini arttıracak süreç iyileştirmelerine odaklanarak ihtiyaç duyulan departmanlara gerekli görülen konularda eğitim ve/veya danışmanlık verilmesi.

 7.  Aile Şirketleri’nin Kurumsallaşma sürecinde aile bireylerinin birbirleri ve çalışanlar arasındaki iletişimde çerçevenin belirlenmesi, yetki ve sorumlulukların net olması açısından her şirkete özgün  Aile Anayasası Hazırlama Danışmanlığı Hizmeti ile aile içi meselelerin gündemi meşgul etmemesi ve şirketin organizasyon yapısının kurumsallaşmaya odaklanması ve üretim performansını arttırılması sağlanmaktadır.

-Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık kurulduğu günden günümüze ;

 1. 900 den fazla projeye imza atmış, 
 2. 750’nin üzerinde firmaya Kurumsal Check-Up Danışmanlığı Hizmeti vermiş ,
 3. 185 aileye ‘Aile Anayasası’ hazırlamış ,
 4. 1.750 seminer ve konferans vermiş ,
 5. 14.000 ‘in üzerinde mülakat gerçekleştirmiş .
 6. 1.950 ‘den fazla seçme ve yerleştirme hizmeti vermiştir.

Ortak Akıl Yönetim Danışmanlık, UYGULAMAYA dayalı işletmenin ve aile şirketinin gerçeklerini dikkate alarak şirketin özgüne ve kurum kültürüne uygun danışmanlık hizmetlerini veren özel bir danışmanlık firmasıdır.

1450

Danışmanlık Tecrübesi

1864

Verilen Hizmet

1280

Başarılı Proje

678

Ekip Üyesi
Çözüm Ortaklarımız

Müşterilerimizin Yorumları