ORTAK AKIL İŞ PLATFORMU: ÇÖZÜM ORTAK AKIL’DA

Yatırım, üretim, istihdam ve ihracatın lokomotifi konumunda bulunan KOBİ’ler ve aile şirketlerinin çatıkuruluşu Ortak Akıl İş Platformu, 2008 yılından bu yana gerçekleştirdiği kapsamlı faaliyet yelpazesiyleşirket liderlerine değer katmaya, vizyon kazandırmaya ve ilham vermeye devam ediyor.

“Sürdürülebilirlik” perspektifiyle şirketlerin sadece bugününü değil, geleceğini de şekillendirmeyi amaçlayan Ortak Akıl İş Platformu, etki alanında bulunan yüzlerce şirkete başta dijital ve yeşil dönüşüm olmak üzere stratejik vizyon, planlama, kuşaklar arası geçiş, veliaht yönetimi, aile anayasası gibi konularda derinlik kazandırarak öncü bir rol üstleniyor.

Hiçbir kimlik farkına odaklanmayan ve farklı düşüncelerin müreffeh ve kalkınmış Türkiye yolunda birer “zenginlik” olduğunun bilincinde olan Ortak Akıl İş Platformu, sadece somut finansal göstergelere değil, değerlere dayandığı vurgusuyla iş dünyasında trendleri belirliyor.

Ortak Akıl İş Platformu iş insanlarıyla sınırlı kalmayarak STK liderlerini ve akademisyenleri de kapsayan “düşünce kuruluşu” yaklaşımıyla, bakış açısı zenginliği üretiyor ve şirketleri küresel rakipleriyle eşit şartlarda yarışmaya hazırlıyor. Ortak Akıl İş Platformu, güçlü şirketlerin sadece büyük bilançolardan değil esnek, dirençli ve yetenekleri çeken cazip yapılardan oluştuğunu biliyor ve şirketleri bu yaklaşımla yarınların riskler ve zorluklarla dolu dünyasına hazırlıyor.

Ortak Akıl İş Platformu, kurulduğu ilk günden bu yana istişare kültürüne, güvene, şeffaflığa, dayanışmaya ve “sabır başta olmak üzere değerlerle örülmüş sermayeye” vurgu yapıyor.

Kısacası “Ortak Akıl İş Platformu”, Çözüm Ortak Akıl’da” diyor.